Bažnyčios įkūrimo Lietuvoje 25-mečio minėjimas

Bažnyčios nariai

Gegužės 19 dieną Pastarųjų Dienų Šventųjų Jėzaus Kristaus Bažnyčios Vilniaus susirinkimų namuose buvo švenčiamas Bažnyčios Lietuvoje įkūrimo 25-metis. Bažnyčios amžius Lietuvoje skaičiuojamas nuo 1993 m. gegužės 20 d., kai Lietuvą aplankė Bažnyčios Dvylikos Apaštalų Kvorumo narys, apaštalas M. Raselas Balardas, ir Lietuvos žemę oficialiai pašventino misionieriškam darbui. Nors ši data laikoma oficialia Bažnyčios veiklos Lietuvoje pradžia, Bažnyčia mūsų šalyje gyvavo jau tarpukariu Klaipėdos krašte, o pirmieji misionieriai mūsų šalyje reguliariai lankėsi nuo 1907 metų iki karo.

Šiam gražiam jubiliejui paminėti surengtas kultūrinis renginys prasidėjo 12.30 val. skirtingų Bažnyčios misijų pristatymu: misionieriai dalijosi savo patirtimi, mokė, kaip glaustai ir aiškiai supažindinti žmones su svarbia Evangelijos žinia; Lietuvos apygardos prezidentas Suisse su žmona atvykusius supažindino su jau įvykdytais ir dabar mūsų bendruomenės vykdomu tarnystės projektu. Norintys galėjo pasižiūrėti arba patys prisidėti siūdami dygsniuotas antklodes, skirtas Klaipėdos nakvynės namų gyventojams. Taip pat vyko genealoginiam ir šeimos istorijos darbui skirti užsiėmimai. Buvo parengtos kelios „darbo vietose“, prie kurių prisėdus buvo galima pamėginti skaitmeninti, arba indeksuoti, istorinius praeito amžiaus dokumentus.

Kultūrinė šventės dalis prasidėjo 13.30 val. choro giesme ir buvusio misionieriaus, brolio Luis White, bei dabartinio Baltijos misijos prezidento Pochilkos sveikinimo žodžiais. Vėliau kiekvieno Bažnyčios skyriaus nariai parodė savo paruoštas programas.

Pasibaigus kultūrinei programai visi vaišinosi savo pačių keptais įvairiausių skonių pyragėliais ir pyragais. Renginys baigėsi „Vilties“ valsu ir linksmu lietuvišku žaidimu „Aguonėlė“. Tai buvo šviesi ir džiugi šventė, kupina nuoširdžių šypsenų, draugiškų apkabinimų ir juoko.

Daugiau apie šį renginį galėsite paskaityti kitame žurnalo „Liahona“ numeryje.