Helsinkio šventykla

Helsinkio šventykla

Ši informacija buvo paskelbta iki COVID-19 pandemijos. Naujausią informaciją galima gauti susisiekus su šventykla.


Šventyklos prezidentūra

Prezidentas ir matrona: Matti ir Anne-Mari Jouttenus
Pirmasis patarėjas ir jo padėjėja: Seppo ir Raija Forsman
Antrasis patarėjas ir jo padėjėja: Pekka ir Tarja Holopainen

2020 m. darbo valandos

Šventykloje nebėra tik grupėms skirtų savaičių. Ji atidaryta visiems, turintiems galiojančią šventyklos rekomendaciją, veikia ir švenčių dienomis, kai jos būna ne savaitgaliais, išskyrus Vidurvasario [arba Joninių] ir Kalėdų šventes.

Šventykla NEVEIKIA tokiu laiku:

Kovo 23–balandžio 6 – Šventykla uždaryta tvarkymui, dviem savaitėms
Birželio 18–20 – (uždaryta Kt–Št)
Rugsėjo 14–28 – Šventykla uždaryta tvarkymui, dviem savaitėms
Gruodžio 23–26 – (uždaryta Tr–Št)
 

Šventyklos biuro darbo laikas (nuo 2020 m.):

Sk, Pr – uždarytas
An, Tr, Kt, Pn – nuo 9:00 iki 18:00
Št – nuo 9:00 iki 14:00

Šventyklos apeigos (nuo 2019 m.):

Endaumentai (grupėms reikia registruotis iš anksto)

An, Tr, Kt, Pn – 10:00, 12 30, 15:30 ir 18:00
Št – 10:00 ir 12:30

Krikšto ir patvirtinimo apeigos (reikia registruotis iš anksto)

An, Tr, Kt, Pn – 10:00 ir 15:30
Št – 10:00

Pradinės apeigos (reikia registruotis iš anksto)

An, Tr, Kt, Pn – endaumento metu
Št – endaumento metu

Užantspaudavimai (reikia registruotis iš anksto)

An, Tr, Kt, Pn – 12:30 ir 18:00
Št – 12:30

Apeigoms prašome registruotis svečių namuose arba šventyklos biure. Endaumento apeigoms tik grupėms reikia registruotis iš anksto.

Šventykloje drabužiai nenuomojami. Šventyklos lankytojai turi patys pasirūpinti šventyklos apranga (išskyrus krikštus). Drabužių galima įsigyti svečių namuose esančiame paskirstymo centre.

Pasiruošimo susirinkimai šventyklos darbuotojams vyksta kasdien 9:00 ir 14:30.

Apie į sesijas atvykstančias grupes (pavyzdžiui, jaunimo krikšto grupes) visada reikia iš anksto informuoti šventyklos biurą, kad būtų galima pasirūpinti viskuo, kas būtina. 

Nurodymai šventyklos lankytojams, gaunantiems asmenines apeigas

Prašome susisiekti su savo vyskupu ir kuolo prezidentu ir gauti šventyklos rekomendaciją gyvųjų apeigoms. Po to turėtumėte susisiekti su šventyklos biuru ir suplanuoti datą bei laiką. Susituokti besiruošianti pora turėtų iš Suomijos registrų tarnybos gauti pažymą, patvirtinančią, kad santuokai nėra kliūčių, kurią reikia išsiųsti šventyklai gerokai prieš vestuves.

Jei norite, kad sesiją pravestų konkretus užantspauduotojas, turite su juo susitarti asmeniškai. Užantspauduotojo vardą ir informaciją, kaip su juo susisiekti, galite sužinoti šventyklos biure.

Nurodymai šventyklos lankytojams

Norėdami iš anksto užsiregistruoti apeigoms, susisiekite su šventyklos biuru tel. +358 9 849 3710, el. paštu helsi-off@churchofjesuschrist.org, arba su svečių namais, tel. +358 9 8493 7140.

Svarbu pažymėti, kad šventyklos lankytojai iš Rusijos, ruošdamiesi atlikti gyvųjų apeigas arba apeigas už mirusiuosius, turi laikytis jų kunigijos vadovų duotų nurodymų. Prieiga prie „FamilySearch“ yra apribota. Labai svarbu prieš atvykstant į šventyklą iš anksto paruošti patvirtinimo (gyvųjų apeigoms) ir sutikimo formas.    

Turintieji prieigą prie „FamilySearch“, naudodamiesi šia programa, baltas šventyklos apeigų korteles gali atsispausdinti namuose, susirinkimų namuose arba šeimos istorijos centre, pasirinkę „Print Family Name Cards“.  „FamilySearch“ programoje, pasirinkus „Print FOR“, galima atsisiųsti spausdinimui parengtą PDF failą su brūkšniniu kodu, kurį prieš apsilankymą šventykloje galima nusiųsti į šventyklos biurą el. paštu helsi-off@churchofjesuschrist.org. Iš šio failo šventyklos biuras gali atspausdinti spalvotas apeigų korteles, kurias bus galima pasiimti biure. Jei reikia, nurodymus, kaip siųsti, galima gauti paskambinus šventyklos biurui tel. +358 9 849 3710. Turėkite omenyje, kad, jei formą į šventyklą atsinešite patys, jos apdorojimas užtruks bent pusvalandį.

Lankytojų apgyvendinimo vietų rezervavimas (Pr 12:00–19:30, An–Pn 9:00–19:30):
Tel. nr.: +358 9 8493 7140
El. paštu: helsi-hos@churchofjesuschrist.org
 

Svečių namų registratūra atidaroma pirmadieniais nuo 12:00 val. Šeimų kambarius ir atskiras lovas galima užsakyti svečių namuose. Viena lova parai kainuoja 5 eurai, o šeimos kambarys – 35 eurai. Papildomus čiužinius (patiesti ant grindų) ir patalynę galima išsinuomoti už 3 eurus dienai. Miegoti ant čiužinių be patalynės neleidžiama.

Lovelę kūdikiui galima gauti nemokamai, net jei lankytojas rezervuoja tik vieną lovą.

Vaikus iki 11 metų svečių namuose ir šventyklos teritorijoje turi prižiūrėti suaugęs asmuo, nepaleisdamas jų iš akių.

Neįgaliems lankytojams, kuriems reikalinga pagalba, vieta šeimyniniame kambaryje kainuoja 5 eurus už naktį. Padedantis asmuo moka tiek pat.

Rezervuodami apgyvendinimo vietą turite pranešti apie planus tomis dienomis dalyvauti apeigose. Asmenys, vyresni kaip 11 metų, svečių namuose gali nakvoti tik tada, jei dalyvauja bent vienoje apeigų sesijoje per dieną. Visi vyresni kaip 11 metų asmenys, apsistojantys svečių namuose, turi turėti galiojančią šventyklos rekomendaciją.

Kelionės instrukcijos:

Jei į šventyklą vykstate viešuoju transportu, nurodymų ieškokite „Helsingin Seudun Liikenne“ [HSL, arba Regioninės Helsinkio transporto valdybos] tinklalapyje www.reittiopas.fi. Nurodymai pateikti suomių, švedų ir anglų kalbomis.

Nuo Helsinkio centro iki šventyklos važiuoja tiesioginiai autobusai Nr. 235 ir 235N, kurie išvyksta nuo „Elielinaukio“ stotelės šalia geležinkelio stoties. Daugiau informacijos rasite HSL tinklalapyje.

Vienkartinį bilietą galima įsigyti autobuse, bet tramvajuje arba traukinyje bilietai neparduodami. Jums teks pirkti A ir B zonose galiojantį bilietą. Iš anksto bilietus galima nusipirkti „R-kioski“ kasose, bilietų automatuose arba internetu. Bilietą taip pat galima pirkti mobiliąja HSL programėle.

Lietuvos apygardos organizuojama kelionė

Helsinkio šventykla pati nebesudaro grupių iš skirtingų šalių tvarkaraščio. Skyrių prezidentūrų padedami Lietuvos apygardos vadovai organizuoja vieną kelionę - 2020 m. liepos 13-18 d. (pasitikslinti bus galima šiame puslapyje ir apygardos kalendoriuje). Norintieji vykti kitu laiku, arba į kitą šventyklą, gali tai padaryti savarankiškai.