„BYU-Pathway Worldwide“ tai aiškus kelias į savarankiškumą ir išsilavinimą Rytų Europoje

image

Daug Bažnyčios narių visoje Rytų Europoje neturi universitetinio išsilavinimo. Kodėl? Tai per daug kainuoja, jiems trūksta pasitikėjimo savimi arba jie neturi galimybės įgyti kokybiško aukštojo išsilavinimo. Per „BYU-Pathway Worldwide“ aukštąjį išsilavinimą gali įgyti kiekvienas – tiesiog iš savo namų.

Prezidentas Nelsonas pažymėjo, kad „BYU-Pathway“ „suteikia inovatyvų požiūrį į švietimą – neturintį analogų nei Bažnyčios švietimo sistemoje, nei pasaulyje“.[1] „BYU-Pathway“ misija yra ugdyti Jėzaus Kristaus mokinius, stiprinant jų pasitikėjimą savimi ir pasiryžimą tobulėti žengiant sandoros keliu. Taip pat įvairaus amžiaus žmonės galės dalyvauti ir Religijos instituto užsiėmimuose pagal seminarijų ir institutų programą.

Kalbėdamas studentams iš 150 pasaulio šalių, pandemijos metu susiduriantiems su įvairiais iššūkiais, prezidentas Balardas patikino klausytojus, kad jų sprendimas įgyti išsilavinimą yra labai svarbus: „Jūs dabar investuojate į amžinybę, kuri laukia ateityje. Raginu jus užbaigti šią pradėtą edukacinę kelionę – kad ir su kokiais iššūkiais susidurtumėte.“ [2]

Ką siūlo „BYU-Pathway“?

„BYU-Pathway Worldwide“ tai prieinamas būdas įgyti dvasiškai paremtą universitetinį laipsnį, mokantis tik internetu, už prieinamą kainą. Priimami visi Bažnyčios nariai ir Bažnyčios draugai.

image

Studentai pradeda nuo „PathwayConnect“ – vienerių metų internetinės programos už mažesnę kainą, paruošiančios studentus pradėti siekti vieno iš daugiau nei 40-ies sertifikatų ir studijų programų „BYU-Idaho“ ir „Ensign College“ koledžuose, dalyvaujant tik internetu.[3]

Be to, visi sugrįžę misionieriai, tarnavę per pastaruosius penkerius metus, savaime gauna 25% nuolaidą studijoms „PathwayConnect“. Tai skirta ir pirma laiko dėl COVID-19 sugrįžusiems misionieriams. Jūsų šalyje nariams taip pat gali būti prieinamas papildomas studijų finansavimas.

Kadangi pagal „BYU-Pathway“ programas mokomasi tik internetu, visas darbas atliekamas nevykstant į universiteto miestelį. Virtualūs „PathwayConnect“ susibūrimai „BYU-Pathway“ leidžia dalyvauti studentams iš beveik bet kurios pasaulio vietos. Nuolat vyksta registracija į artimiausią semestrą. Jau šiandien apsilankykite byupathway.org ir pradėkite savo kelionę.

Janis Blūmas: „Daug metų laukiau galimybės tęsti studijas ir įgyti aukštąjį išsilavinimą, bet nesitikėjau, kad ji ateis iš Bažnyčios. Kai buvo pristatytas „BYU-Pathway“, ilgai nedvejojau. „BYU-Pathway“ suteikė būtent tai, ko man reikėjo šiame mano gyvenimo etape – pradžią, kuri atvėrė duris kažkam naujam ir trokštamam. Nors sunku studijas derinti su darbu ir šeima, „BYU-Pathway“ to vertas“, – sakė jis.

Vladislavas Gornostajevas: „Įgytas žinias naudoju kiekvieną dieną. Man labai patiko, kad kiekvienas studijų dalykas yra pagrįstas amžinais Evangelijos principais. […] Sprendimas studijuoti („BYU Pathway“) palaimino mano gyvenimą, o įgytos žinios ir toliau laimina mane ir mano šeimą.“ 


[1] PRESIDENT RUSSELL M. NELSON, “Inaugural Remarks,” BYU-Pathway Worldwide Inauguration, Nov. 16, 2017.
[2] Prezidento M. Raselo Balardo kalba, pasakyta „BYU-Pathway Worldwide“ studentams per 2021 m. vasario 9 d. dvasinės valandėlės transliaciją.
[3] „BYU-Pathway“ programos dėstomos tik anglų kalba. Nemokantys anglų kalbos gali užsiregistruoti mokytis „EnglishConnect“ pagal programą, kurią Bažnyčia siūlo, kad padėtų žmonėms lavinti anglų kalbos įgūdžius bendrystę ir tikėjimą skatinančioje aplinkoje, kuri ruošia besimokančiuosius akademinėms studijoms, o ypač „PathwayConnect“.