Helsinkio šventykloje lankėsi didžiausia grupė iš Lietuvos

Helsinkio šventykloje lankėsi didžiausia grupė iš Lietuvos

Šiemet Helsinkio šventyklą aplankė didžiausia Bažnyčios narių grupė iš Lietuvos. 2016 m. liepos 18 d. į Helsinkį atvyko daugiau nei 60 žmonių. Visą savaitę jie džiaugėsi galimybe kiekvieną dieną bendrauti ir dalyvauti apeigose. Prieš tai per šventykloje rengiamą šeimų savaitę joje lankėsi mažesnė 12 asmenų grupelė iš Lietuvos.


Maždaug 20 procentų iš visų vykusių į šventyklą buvo jaunuoliai, atvykę atlikti apeigų už mirusiuosius, tai buvo lyg maža Lietuvos jaunimo konferencija


Du kartus per dieną – 10  ir 16 val. – jaunimas lankėsi šventykloje, o visą kitą laiką smagiai leisdavo kartu vaikščiodami po šventyklos apylinkes, žaisdami ir sportuodami. Ne kartą per tą savaitę suaugusieji, matydami jaunuolių ryžtą tarnauti, pagarbą ir pagalbą kitiems, jų atsakingą ir rimtą požiūrį į tai, ką daro, dėkojo ir jiems patiems, ir vieni kitiems pasakojo, koks šaunus yra Bažnyčios jaunimas.

Visa savaitė buvo kupina išskirtinių šventumo išgyvenimo ir meilės artimui akimirkų, kuriomis penktadienio vakarą galėjo pasidalinti visi norintys. Septyni žmonės į šventyklą vyko pirmą kartą ir kiekvienas iš jų patvirtino, kad dėl to, ką patyrė šventykloje, buvo verta keliauti šimtus kilometrų ir įveikti prieš kelionę kilusius asmeninius sunkumus. Ne visi tą vakarą išsakė savo jausmus ir mintis, tačiau kiekvienas visą savaitę žodžiais, veiksmais, šypsenomis, gerumu ir meile liudijo apie nuostabų buvimo šventoje vietoje poveikį.

Helsinkio šventykla nuo 2017 metų atsisako iš anksto sudaryto lankymosi šventykloje tvarkaraščio ir apgyvendinant atvykusiuosius svečių namuose prioritetą teiks iš anksto pateiktoms rezervacijoms. Lietuvos apygardos prezidentūra jau dabar planuoja apygardos narių grupės kelionę ir numatė jai datą – liepos 17 iki 22 d. Jei planuojate šventykloje lankytis su grupe arba atšaukti ankstesnius planus, praneškite apie tai savo skyriaus prezidentui.