Įvadinius kursus ir diskusijų vadovą 14 Europos kalbų rengia Bažnyčios Europos krašto Šeimos tarnybos biuras.
„Tarnavimas krizės metu yra Evangelija pagrįstas požiūris į psichosocialinę paramą“, – paaiškino vyresnysis Markas Renčeris, tarnavęs nuolatiniu savanoriu Bažnyčios Europos būstinėje Frankfurte prie Maino, Vokietijoje; jam buvo pavesta įgyvendinti šią programą pasitelkus vietinius emocinės sveikatos specialistus.
„Dažnai, kai bendrauji su krizės ištiktu žmogumi, nežinai, ką sakyti. Programoje mokoma, ką sakyti ir kaip bendrauti su suprasti patiriančius žmones“, – pridūrė jo žmona sesuo Lizbet Renčer, licencijuota psichologė, turinti mokslų daktaro laipsnį.
Ji pažymėjo, kad šie siūlomi ištekliai skirti neprofesionaliems dvasininkams, ir jais nenorima pakeisti specialistų pagalbos. „Mes čia ne tam, kad vykdytume psichoterapiją ar terapinę intervenciją. Čia esame tam, kad suteiktume žmonėms emocinę paramą, kad užkirstume kelią didesnei žalai“, – sakė sesuo Renčer.
Pražūtingi potvyniai, saugumo ieškantys pabėgėliai iš Ukrainos – per pastaruosius porą metų Europa patyrė keletą krizinių situacijų. Pastarųjų Dienų Šventųjų Jėzaus Kristaus Bažnyčios savanoriams stengiantis padėti tiems, kuriems to reikia, Tarnavimas krizės metu tapo vertingu ištekliu. „Gavome daug atsiliepimų iš vyskupų ir Paramos bendrijos prezidenčių; jie sakė, jog norėtų, kad būtų anksčiau tai gavę“, – prisiminė vyresnysis Renčeris.
2021 m. rugsėjį Teresa Raposo projektą išbandė Europoje, dirbdama su trimis Lisabonos kuolo bendruomenėmis. Ši Šeimos tarnybos konsultantė turi ilgametę darbo su Raudonuoju kryžiumi Lisabonoje patirtį.
Po mokymų vietos vadovai pranešė, kad programa suteikė jiems daugiau pasitikėjimo bendraujant su nariais, patiriančiais emocinius sunkumus. Jie jautėsi geriau pasirengę išklausyti, įvertinti emocijas ir suteikti viltį.
Praėjusiais metais savanoriams, norintiems padėti nuo potvynių nukentėjusiems žmonėms, buvo pasiūlyti trumpi informaciniai kursai. 44 puslapių diskusijų vadovėlis, išleistas albanų, kroatų, danų, olandų, anglų, suomių, prancūzų, vokiečių, italų, norvegų, portugalų, rumunų, ispanų ir švedų kalbomis, siunčiamas dvasininkams ir bendruomenėms paprašius. Be to, Šeimos tarnybos konsultantai yra pasirengę surengti įvadinius mokymus vadovams, nariams ar savanoriams vietose.