Praėjusią savaitę daugiau kaip 700 jaunų suaugusių Pastarųjų Dienų Šventųjų Jėzaus Kristaus Bažnyčios narių ir draugų susirinko Berlyne į Europos masto tarnavimo konferenciją, skirtą savanoriavimui 2023 m. specialiojoje olimpiadoje. Kaip savanoriai jie taip pat buvo pakviesti dalyvauti Berlyno olimpiniame stadione vykusioje didžiulėje atidarymo ceremonijoje, kurioje dalyvavo apie 50 000 žiūrovų.
Tarnavimo konferencija prasidėjo 2023 m. birželio 16 d., penktadienį, ir baigėsi birželio 25 d., sekmadienį. Į konferenciją dalyviai atvyko iš viso pasaulio – dauguma iš Europos – iš viso 48 šalių atstovai.
Du jauni suaugusieji – Danas Vinkleris (Dan Winkler) iš Vokietijos ir Tabita Aversa (Tabita Aversa) iš Brazilijos – buvo Bažnyčios konferencijos organizacinės komandos nariai. „Visa ši konferencija buvo orientuota į pagalbą kitiems“, – sako Tabita. „Pagrindinis mūsų planas buvo padėti specialiojoje olimpiadoje dienos metu, o vakarais buvo suplanuotos papildomos veiklos“, – tęsia ji. „Viliuosi, kad visi pajuto meilę, kurią Dievas jaučia visiems savo vaikams. Ši meilė paskatino mane padėti organizuojant konferenciją ir tikiuosi, kad visi jautė tą patį, leisdami laiką kartu ir darydami gera dėl kitų“, – baigia Tabita.
Jauni suaugusieji Berlyno olimpiniame stadione vykusioje specialiosios olimpiados atidarymo ceremonijoje, 2023 m. birželio 17 d., šeštadienis.
Specialiosios olimpiados atidarymo ceremonija Berlyno olimpiniame stadione, 2023 m. birželio 17 d., šeštadienis.
Jauni suaugusieji Berlyno kuolo centre vykusiose sekmadieninėse bažnyčios pamaldose, 2023 m. birželio 18 d.
Vyresnysis Masimas De Feo (Massimo De Feo) dvasinėje valandėlėje su konferencijos dalyviais, 2023 m. birželio 18 d., sekmadienis.
Jauni suaugusieji Vanzio paplūdimyje Berlyne, 2023 m. birželio 19 d., pirmadienio vakaras.
2023 m. specialiosios olimpiados tarnavimo konferencijos organizacinė komanda (iš kairės į dešinę): Vyresnysis Helmutas Vondra (Helmut Wondra), Miroslavas Stanojevičius (Miroslav Stanojevic), vyresnysis Robertas Sviftas (Robert Swift), sesuo Karla Svift (Carla Swift), Andrejus Freitagas (Andreas Freitag), Timna Aversa (Timna Aversa), Danas Vinkleris (Dan Winkler), Tabita Aversa (Tabita Aversa), Stefanija Rakova (Steffanie Rakow), Holgeris Rakovas (Holger Rakow), Tavana Aversa (Tawana Aversa), Una Halpin (Una Halpin), Oliveris Berndtas (Oliver Berndt).
Oliveris Biutelis (Oliver Büttel), specialiosios olimpiados savanorių vadovas, oficialus kontaktinis asmuo, palaikantis Bažnyčios savanorystės iniciatyvą.
Jauni suaugusieji dalyvauja tarnavimo konferencijoje.
Savanoriai padeda specialiojoje olimpiadoje.
Savanoriai padeda specialiojoje olimpiadoje.
Jauni suaugusieji per penktadienio vakaro šokius, 2023 m. birželio 23 d.
Jauni suaugusieji per penktadienio vakaro šokius, 2023 m. birželio 23 d.
Keli tarnavimo konferencijos dalyviai susibūrė bendrai nuotraukai prie Berlyno kuolo centro, šeštadienis, birželio 24 d.
Savanoriai padeda specialiojoje olimpiadoje.
„Ši konferencija buvo šiek tiek kitokia nei įprastai, nes jos tikslas buvo ne tik pasilinksminti, pabendrauti ar dvasiškai tobulėti, bet ir paaukoti laiko, jėgų ir talentų tarnaujant kitiems“, – sako Danas. „Specialioji olimpiada – tai tarnavimas tiems mūsų visuomenės nariams, kuriems reikia ypatingos pagalbos. Tam tikrose srityse jiems kyla sunkumų, o tai reikalauja daugiau pastangų, nei paprastai skirtume tokiam renginiui“, – tęsia jis. „Viliuosi, kad visi dalyviai pajuto tą ypatingą tarnavimo dvasią ir pasidalys ja su kitais. Tai gali tapti ne tik geru prisiminimu apie konferenciją, bet ir judėjimu, kuris, įveikęs visas sienas, suvienytų mus su visais aplinkiniais“, – baigia Danas.
Bažnyčia Europoje pasirūpino visų konferencijos dalyvių, tarp kurių buvo Bažnyčios narių ir draugų nuo 18 iki 35 metų, apgyvendinimu, maitinimu ir bendravimo programa. Specialiųjų olimpinių žaidynių organizatoriai suteikė viešąjį transportą, pervežimo paslaugas, savanorių reikmenis, organizavo mokymus ir savanoriams paskyrė daugiau nei 21 užduotį. Savanoriai galėjo rinktis savanoriauti penkias dienas arba visą laikotarpį.
„Bendradarbiavimas su tokiomis didelėmis grupėmis kaip Jėzaus Kristaus Bažnyčia yra maloni patirtis ir grupėms, ir mums“, – sako Oliveris Biutelis (Oliver Büttel), specialiosios olimpiados savanorių vadovas. „Grupės visada susitelkia ir padeda, nes yra patikimos ir solidžios. Jos labai prisideda prie savanoriškos veiklos“, – tęsia Biutelis. „Tikimės, kad padedant Bažnyčiai didės informuotumas apie integraciją į visuomenę, ne tik dėl pačio klausimo svarbos, bet ir dėl tokio įvairių sporto šakų renginio masto ir poreikio.“
Norėdami užsiregistruoti į šią Bažnyčios tarnavimo konferenciją, visi dalyviai pirmiausia turėjo užsiregistruoti specialiosios olimpiados savanoriais. Savanorių pamainos veikė visą dieną aštuoniose oficialiose olimpiados vietose Berlyne. Vakarais Bažnyčia organizavo bendravimo renginius: šokius, paplūdimio vakarėlį, kiną po atviru dangumi, karaokę, dirbtuves, o sekmadienį – dideles pamaldas.
„Apskritai tai toks visavertis dalykas, kuris man kelia nuotaiką“, – sako Samuelis Tesas (Samuel Tessa), jaunas suaugęs savanoris iš Prancūzijos. „Aplink mus tiek daug pozityvumo. Mes tiesiog rūpinamės vieni kitais, o tai ir yra svarbiausia“, – tęsia Tesas.
Bendradarbiavimas su specialiosios olimpiados organizatoriais užsimezgė paprastos Berlyne tarnaujančios vyresnio amžiaus misionierių poros iniciatyva. Jėzaus Kristaus Bažnyčioje įvairaus amžiaus nariai gali savanoriauti visu etatu įvairiose srityse savo šalyje ar užsienyje.
„Aš dirbau specialiųjų poreikių turinčių vaikų fizinio lavinimo mokytoju“, – sako Robertas Sviftas (Robert Swift), vyresnio amžiaus misionierius iš Las Vegaso. „Tarnaudamas misijoje Berlyne norėjau daryti ką nors panašaus ir internete aptikau, kad specialiajai olimpiadai reikalingi savanoriai. Pasakėme jiems, kad turime daug jaunų suaugusiųjų, kurie mielai tarnautų bendruomenei ir savanoriautų žaidynėse“, – tęsia Sviftas.
Ši žinia greitai pasklido tarp Europos ir viso pasaulio jaunų suaugusiųjų, kurie troško susitikti su žmonėmis iš įvairių šalių ir kultūrų ir padėti kitiems per šią prasmingą iniciatyvą. Europos krašto prezidentūra nusprendė finansuoti šią unikalią tarnavimo konferenciją, susijusią su specialiosiomis olimpinėmis žaidynėmis, kad jauni suaugusieji turėtų galimybę parodyti savo meilę Dievui padėdami kitiems ir puoselėdami vienybę ir bendrystę.
„Tai pirmas kartas, kai matau tokią didelę jaunų suaugusiųjų grupę, darančią kai ką tokio gero, malonaus ir svarbaus ne tik kaip bažnyčia, bet atvirą pasauliui, kartu su bendruomene ir dėl bendruomenės“, – sako vyresnysis De Feo, Bažnyčios Centrinės Europos krašto prezidentas. „Ateityje turėtume tai daryti vis dažniau, – tęsia jis. – Tarnaudami bendruomenėje, mes padedame, kaip tai darė Jėzus Kristus, todėl jaučiame, kad galime tapti panašesni į Jį, ir mūsų prigimtis pasikeičia.“
Paklaustas, ko, kalbant apie pagalbą kitiems, tikisi iš kitų Europos regionų, vyresnysis De Feo atsakė: „Manau, turėtume skleisti žinią ir noro padėti kitiems jausmą, kad įžiebtume daugiau tokių pozityvių jausmų kitiems. Taip būtų įgautas dvasinis pagreitis, ir vis daugiau žmonių imtų trokšti padėti kitiems. Susivieniję ir nepaliaudami daryti gera, galime nuveikti didžius darbus“, – užbaigia vyresnysis De Feo.
Pasaulinės specialiosios olimpinės žaidynės yra didžiausias pasaulyje sporto renginys, kurio programoje 26 sporto šakos, o varžosi apie 7 000 neįgalių atletų. Šiais metais žaidynėse dalyvavo daugiau nei 12 000 savanorių iš viso pasaulio.