Šeimos namų vakaro pamoka

Krikštas ir Kristaus vardo prisiėmimas

Idėjos pamokai | Mažesniems vaikams | Vyresniems vaikams


Daina: „Krikštas“ (Vaikiškų dainelių knyga, p. 54: muzika, natos)

Veikla

Krikštas

„O Tėvas pasakė: Atgailaukite, atgailaukite ir priimkite krikštą mano Mylimojo Sūnaus vardu.“

2 Nefio 31:11

Prieš pamoką kiekvienam šeimos nariui paruoškite po du lapelius, vieną su jo vardu, kitą – su jo pavarde. Vardams naudokite skirtingos spalvos popieriaus lapelius, o pavardėms – tos pačios spalvos lapelius arba visų vaikų vardus užrašykite skirtinga spalva, o pavardę – ta pačia. Popierėlius paslėpkite kambaryje.

Pradėdami pamoką šeimos nariams praneškite, kad kambaryje paslėpta po du kiekvienam asmeniui priklausančius lapelius. Tegu visi ieško jiems priklausančių lapelių. Padėkite vaikams rasti savo lapelius, pasakydami, kokios spalvos arba spalvų lapelių jiems reikia ieškoti.

Kai visi vaikai suras užrašytus savo vardus ir pavardes, papasakokite apie jų vardus ir kodėl juos išrinkote. Pabrėžkite, kad jų visų vardai skirtingi, bet pavardė – ta pati. Papasakokite apie jūsų pavardę ir kaip didžiuojatės ja ir tuo, kad esate šeima. Galite parodyti vieno iš protėvių, turėjusių jūsų pavardę, nuotrauką. Papasakokite istoriją iš jo gyvenimo.

Tada parodykite Jėzaus Kristaus paveikslą. Paaiškinkite savo vaikams, kad, sulaukę aštuonerių, jie bus pakankamai dideli, kad galėtų krikštytis. Krikšto metu mes priimame Kristaus vardą ir tampame Jo šeimos dalimi. Mes pažadame visada daryti tai, ką darytų Jis, visuomet Jį atminti ir laikytis Jo įsakymų.

Tegu vaikai papasakoja, ką žino apie krikštą. Padėkite jiems suprasti, jog Dangiškasis Tėvas nori, kad mes visi būtume pasikrikštiję. Pasakykite jiems, kad norėdami pasiruošti krikštui turime elgtis teisiai ir turime pažadėti Dangiškajam Tėvui ir Jėzui, kad po krikšto laikysimės įsakymų. Tai reiškia, kad elgiamės taip, kaip elgtųsi Jėzus. Tai darydami mes parodome savo meilę Jėzui.

Galite jiems papasakoti apie savo krikšto dieną arba paprašyti vyresnio vaiko apibūdinti savo krikštą.

Papildomas patarimas:

Paaiškinkite, kad tada, kai palikome mūsų Dangiškojo Tėvo buveinę, buvome švarūs ir tyri kaip druska. (Ant lėkštės paberkite šiek tiek druskos.) Pasiekę atsakingumo amžių (8 metus), kartais priimame neteisingus sprendimus ir nebesame švarūs ir tyri. (Ant druskos užberkite žiupsnelį maltų pipirų.) Jei nesame visiškai švarūs, negalėsime sugrįžti Tėvo akivaizdon (žr. 1 Nefio 15:34). Krikšto metu Jis pažada mums, kad jei atgailausime, Jis per savo Sūnaus Apmokėjimą pašalins mūsų nuodėmes.

Galime tapti „išbalinti tarsi sniegas“ (Izaijo 1:18). (Šaukštą patrinkite į švelnų audinį ir priartinkite prie pat druskos ir pipirų krūvelės. Pipirai prilips prie įsielektrinusio šaukšto.) Tikėtina, kad kiekvieną savaitę mes darysime neteisingus sprendimus. Kai priimame sakramentą, atgailaujame ir atnaujiname Jam duotus pažadus, Dangiškasis Tėvas iš mūsų gyvenimų dar kartą pašalina nuodėmes.

Spalvinimo puslapiai (atsisiųskite, atspausdinkite ir kiekvienam vaikui parinkite jam labiausiai tinkantį)

Spalvinimas

Vaišės: Mini pica

Plokščios duonelės (lavašas, pitos arba tortilijos), padengtos garnyru – pjaustytu kumpiu, tarkuotu sūriu ir pan. Pašildyti mikrobangų krosnelėje, kol sūris išsilydys. 

Vaišės