Nauji Bažnyčios susirinkimų namai Rygoje

Nauji Bažnyčios susirinkimų namai Rygoje

2016 m. birželio mėnesį Rygoje duris atvėrė nauji Pastarųjų Dienų Šventųjų Jėzaus Kristaus Bažnyčios susirinkimų namai. Šio naujo pastato adresas - Lāčplēša ielā 71. Bendras pastato plotas yra 1326 m2. Tai dviejų aukštų statinys su palėpe, nuožulniu stogu ir pagrindiniu akcentu – bokštu pastato centre virš pagrindinio įėjimo.

Pagal Bažnyčios tradiciją įrengtas smailas bokštas simbolizuoja žmogaus siekį suartėti su dangumi. Nei pastato išorėje, nei viduje nenaudojami kryžiai, nes Bažnyčios mokymai kviečia dėmesį sutelkti į gyvąjį Kristų, prisikėlusį po kančių ant kryžiaus ir vadovaujantį savo Bažnyčiai per šių dienų pranašus ir apaštalus.

Pirmame susirinkimų namų aukšte yra erdvus fojė, krikšto baseinas, kabinetai pamokoms, archyvas ir biblioteka, keletas vadovų biurų ir techninės paskirties kambarių. Pirmą aukštą su antruoju jungia laiptai ir liftai.

Antrame aukšte įrengta erdvi pamaldų salė su pakyla ir sakykla. Salėje įrengti 180 sėdimų vietų suolai. Akompanavimui giesmėms skirti specialiai Pastarųjų Dienų Šventųjų Jėzaus Kristaus Bažnyčios reikmėms pritaikyti elektroniniai vargonai.

Be pamaldų salė taip pat suteiks ir universalią erdvę įvairiems kultūriniams ir sporto renginiams. Stumdomomis pertvaromis ji atskirta nuo mažesnių patalpų, kurias prijungus gaunama didelė, per 450 žmonių talpinanti, salė.

Trečiame aukšte įrengtas kambarėlis renginių vertėjams, Bažnyčios seminarijos ir instituto Šventųjų Raštų studijavimo klasės bei techninės patalpos vėdinimo ir oro kondicionavimo sistemoms.

Susirinkimų namuose kabantys įvairias Raštų istorijas vaizduojantys paveikslai kviečia galvoti apie Jėzaus Kristaus gyvenimą ir mokymus.

Apželdintame pastato kieme įrengta parkavimo vieta automobiliams ir lauko krepšinio aikštelė.

Pastate dabar vyksta:

  • sekmadieninės pamaldos ir susirinkimai latvių ir rusų kalbomis;
  • Raštų studijavimo seminarijos ir instituto pamokos;
  • edukaciniai ir pramoginiai renginiai bendruomenės nariams, jų šeimoms ir draugams;
  • konsultacijos atliekantiems šeimos istorijos ir genealogijos darbą;
  • diskusijos anglų kalba, kurias  kiekvieną antradienį ir ketvirtadienį 18:30 val. veda Bažnyčios misionieriai;
  • susitikimai ir pokalbiai su misionieriais;
  • visiems besidomintiems skirti labdaros koncertai, spektakliai, parodos ir kiti renginiai;
  • įvairūs tarnavimo projektai.

Visi yra laukiami Bažnyčios organizuojamose veiklose ir renginiuose.