Šeimos namų vakaro pamoka

Įsakymų laikymasis teikia saugumą ir džiaugsmą

Idėjos pamokai | Mažesniems vaikams | Vyresniems vaikams


Daina: „Tai švelnūs įsakymai Jo!“ (Giesmės, 61: muzika, žodžiai)

Veikla


„Visada melskis, kad galėtum išeiti nugalėtoju“

Doktrinos ir Sandorų 10:5
Įsakymai

Vaizdo siužetas: Kodėl Dievas duoda mums įsakymus?

Šeimai parodykite paveikslėlį, kuriame pavaizduotas narvas arba kalėjimo grotos. Tegu šeimos nariai aptaria, ką reiškia būti laisvam. Tada paprašykite šeimos narius įsivaizduoti judrią sankryžą ir kas nutiktų, jei joje nebūtų šviesoforų ir negaliotų kelių eismo taisyklės. Paklauskite:

  • Kas galėtų nutikti vairuotojams ir pėstiesiems? (Geriausiu atveju jie sugaištų susidariusioje spūstyje. Blogiausiu – jie susižeistų arba žūtų autoįvykyje.)
  • Kam reikalingos kelių eismo taisyklės: trukdyti mums ir mus stabdyti ar padėti transporto eismui judėti sklandžiau ir laisviau?

Perskaitykite Jono 8:31–32. Paklauskite, kaip tiesa mus padaro laisvus ir nuo ko mus išlaisvina. Paaiškinkite, kad kiekvienas veiksmas atneša pasekmes – jas renkamės pasirinkdami veiksmus. Tegu kiekvienas šeimos narys pasirenka po Dievo įsakymą ir apibūdina pasekmes: pirma, kai įsakymo nesilaikoma, po to – kai laikomasi. Paklauskite jų, kokiu atveju mes iš tiesų esame laisvi. Tada perskaitykite Jono 8:33–36.

Perskaitykite arba atpasakokite vyresniojo Vono G. Kyčo kalbą „Palaiminga ir džiaugsminga būsena tų, kurie vykdo Dievo įsakymus, pasakytą per 2015 m. spalio visuotinę konferenciją (arba tik tą jos pradžią, kur vyresnysis Kyčas pasakoja apie banglentininkus).

Šeimos narių paprašykite pasidalinti savo mintimis ir įžvalgomis apie šią istoriją.

Papildomas patarimas:

Pateikite asmeninį pavyzdį papasakodami apie metą, kai įsakymų laikymasis jums atnešė ypatingą palaiminimą arba laimę. Išsakykite savo jausmus apie to įsakymo laikymąsi.

Pakvieskite šeimos narius pagalvoti apie įsakymus, kurių laikymasis atnešė jiems laimę.

Tegu šeimos nariai padeda jums sudaryti lentelę, pavadintą „Įsakymai, už kuriuos esame dėkingi.“ Pasakykite jiems, kad norite surašyti įsakymus, apie kuriuos iš patirties žinome, kad jie atneša palaiminimus. Užrašykite vieną ar porą jūsų mėgstamų įsakymų ir papasakokite šeimai, kodėl esate už juos dėkingi. Paprašykite juos pasidalinti savo patirtimi ir į sąrašą įtraukti savo mėgstamus įsakymus. Būtinai užsiminkite, kad įsakymų laikymasis atneša gydantį ir paguodžiantį Dvasios poveikį.

Padėkite sąrašą gerai matomoje vietoje visą savaitę ir papildykite jį, kai šeimos nariai prisimins daugiau įsakymų. Tai gali būti gera pokalbio tema prie šeimos pietų stalo. Taip pat nepamirškite šeimos maldose dėkoti Dangiškajam Tėvui už Jo įsakymų palaiminimus.


Vaišės: Saldėsis 

  • 120 g kambario temperatūros sviesto,
  • 440 g cukraus pudros,
  • 60 g kepimo kakavos,
  • ketvirtis šaukštelio druskos,
  • 25 ml pieno,
  • 1 šaukštelis vanilės,
  • 170 g M&M saldainių.

20 cm skersmens kepimo skardą išklokite folija, ją ištepkite šaukštu sviesto ir atidėkite į šalį. Dideliame dubenyje sumaišykite cukraus pudrą, kakavą ir druską. Likusį sviestą ištirpdykite, į jį supilkite pieną ir vanilę. Maišydami supilkite į cukraus, kakavos ir druskos mišinį, plakite iki tolygios masės. Įmaišykite M&M saldainių. Skubiai viską supilkite į paruoštą kepimo skardą. Atšaldykite šaldytuve, kol sukietės (maždaug 2 val.).

Laikydami už folijos, saldėsį išimkite iš kepimo skardos. Nuimkite foliją ir saldėsį supjaustykite 2,5 cm skersmens batonėliais. Laikykite šaldytuve sandariame inde.

Vaišės