Idėjos pamokai | Mažesniems vaikams | Vyresniems vaikams
Daina: „Ieškosiu aš Viešpaties kuo anksčiau“ (Vaikiškų dainelių knyga, p. 67: muzika, žodžiai)
Veikla
Šeimos narių paklauskite:
- Ar mėgstate stebuklus?
- Ar norite pamatyti kokį nors stebuklą?
- Ar norite padaryti stebuklą?
Šeimos nariams pasakykite, kad prieš daug metų žmonės neturėjo daugelio dalykų, kuriuos turime mes, ir jei jie pas mus atvyktų laiko mašina, daug kas juos nustebintų. Tuos dalykus jie laikytų stebuklais.
Parodykite šeimos nariams kelis tokius dalykus: įjunkite kambaryje šviesas, paskambinkite kam nors telefonu, įjunkite televizorių, parašykite kam nors laišką el. paštu. Papasakokite vaikams, kad anksčiau žmonės gyveno be visų šių dalykų. Paprašykite šeimos narius pateikti kitų pavyzdžių.
Paklauskite:
- Kaip, jūsų manymu, visi šie daiktai atsirado?
Paaiškinkite, kad Dievas mums suteikė nuostabią savybę – mes galime mokytis. Mokytis gali būti labai smagu.
Padėkite šeimos nariams mėgautis mokymusi – pamokykite juos dėmesingo stebėjimo. Paaiškinkite, kad joks kitas sugebėjimas nedavė tiek daug rezultatų kaip šis. Atlikite vieną ar kelias iš šių veiklų:
- Pasiimkite vaikus pasivaikščioti po gamtą, zoologijos sodą ar po pievutę šalia namų. Arba eikite stebėti paukščių. Paprašykite, kad jie stebėtų įdėmiai. Kuo tarpusavy panašūs lapai, augalai arba medžiai? Kuo jie skiriasi? Kuo panašūs skirtingi gyvūnai? Kuo jie skiriasi? Paprašykite šeimos narius įtempti visus pojūčius, dėmesį kreipti į visus skirtumus, ką jie mato, girdi arba užuodžia. Duokite užduotį vyresniems vaikams išsiaiškinti, kodėl skirtumai yra svarbūs. Pavyzdžiui, ką gali žirafa, bet ko negali arklys? Ką gali antis, bet ko negali žvirblis?
- Tegu kiekvienas šeimos narys pasižymi po lopinėlį žemės (maždaug 30cm x 30cm). Surenkite varžybas, kas tame mažame lopinėlyje ras daugiau vabzdžių, akmenėlių, lapų ir t.t.
- Bibliotekoje išsirinkite knygą, paaiškinančią vabzdžių arba gėlių sandarą. Per šeimos vakarą leiskite šeimos nariams per mikroskopą arba didinamąjį stiklą patyrinėti gėles arba vabzdžius. Surenkite žaidimą, kuriame kiekvienas šeimos narys turės atpažinti kuo daugiau dalių. Papasakokite, kam kiekviena dalis reikalinga ir kaip ji veikia.
Veiklą pabaikite leisdami kiekvienam šeimos nariui išreikšti savo žavėjimąsi Dievo kūriniais ir pagarbų dėkingumą už juos. Skatinkite juos ugdyti pastabumą visose savo gyvenimo srityse.
Papildomas patarimas
Pasikalbėkite su vaikais apie mokyklą, kai jie spalvins šį piešinį:
Vaišės: Abrikosų batonėliai su anakardžiais
- 140 g anakardžių,
- 110 g migdolų,
- 280 g džiovintų abrikosų,
- 1 šaukštelis vanilės,
- šiek tiek vandens,
- susmulkintas nesaldintas kokosas (nebūtina).
Abrikosus kelias valandas mirkykite karštame vandenyje. Įkaitinkite orkaitę iki 165°C temperatūros. Anakardžius ir migdolus kartu sumalkite smulkintuvu. Nusausinkite abrikosus ir kartu su vanile sudėkite į smulkintuvą. Smulkinkite dažnai sustodami ir nugrandydami masę nuo sienelių. Jei masė per tiršta, maišydami pridėkite 1–2 šaukštus vandens. Vaisių ir riešutų masę išpilkite ant kepamojo popieriaus. Jei naudojate kokosus, iš pradžių popierių pabarstykite jais. Iš masės formuokite kamuolį. Jei naudojate kokosus, išvoliokite kamuolį juose.
Uždenkite kitu popieriaus lapu ir kočėlu suplokite tešlą iki 1 ar 1,5 cm storio. Jei norite, paberkite daugiau kokosų. Tešlą su kepamuoju popieriumi perkelkite ant kepimo skardos ir kepkite 25 minutes. Leiskite atvėsti ir supjaustykite batonėliais.