Šeimos namų vakaro pamoka

Sąžiningumas

 | Idėjos pamokai | Mažesniems vaikams | Vyresniems vaikams

  

Giesmė: „Visada teisingai elgtis rinkis“ (Giesmės, 134: muzikažodžiai)

Veikla

Pamesta piniginė

Pasidalinkite su šeima tokiu pasakojimu:

Įtemptose amerikietiško futbolo konferencijos čempionato varžybose Džozefui B. Virtlinui nutiko tai, ką jis pavadino „išskirtine patirtimi“.

„Turėjau prabėgti aikštės viduriu ir pelnyti taškus, persversiančius rungtynių rezultatą, – pasakojo jis. – Gavau kamuolį ir pasileidau link linijos. Žinojau, kad esu arti galinės linijos, bet nežinojau, kiek arti. Nors ant manęs užvirto priešininkų krūva, ištiesiau pirštus į priekį keletą centimetrų ir užčiuopiau liniją. Iki linijos buvo vos penki centimetrai.

Tuo momentu jaučiau pagundą pastumti kamuolį į priekį. Galėjau tai padaryti. […] Bet tada prisiminiau savo mamos žodžius. „Džozefai, – ji dažnai sakydavo man, – elkis teisiai, nesvarbu, kokios bus pasekmės. Elkis teisiai, ir viskas išeis į gera.“

Labai norėjau pelnyti tuos 6 taškus. Bet labiau nei būti didvyriu savo draugų akyse, norėjau būti didvyriu savo mamos akyse. Taigi palikau kamuolį ten, kur jis buvo – penki centimetrai iki galinės linijos“ (“Honesty and Integrity”, Vyresnysis Kristoleflis Goldenas iš septyniasdešimties).

Paklauskite:

 • Kodėl, jūsų manymu, Džozefas B. Virtlinas šias čempionato varžybas pavadino „išskirtine patirtimi“?
 • Kokį Viešpaties mokinio bruožą jis parodė?

Perskaitykite šią citatą:

 „Sąžiningumas, tiesa, dorybė ir gerumas – tai tikrosios krikščionybės požymiai. Jei mums jų stinga, vargu ar galime teigti, kad sekame Kristumi. Nesvarbu, ar tai būtų melas, ar sukčiavimas, ar vagystė, ar apgaulė; ar tai vyktų namuose, darbe, sporte ar per pamokas – Jėzaus mokymams nesąžiningumas yra absoliučiai svetimas“ (Vyresnysis Markas E. Petersonas,1982 m. balandžio visuotinė konferencija).

Paklauskite:

 • Kokiais būdais galima apgaudinėti? (Rekomenduoti abejotiną būdą investuoti versle, apsimesti, kad negirdite, kai jus kviečia, siekti tikslo pataikaujant, nutylėti svarbius faktus).

Kad parodytumėte, ką Viešpats sakė apie sąžiningumą, peržvelkite ir aptarkite šias eilutes: Išėjimo 20:15, Efeziečiams 4:25, Doktrinos ir Sandorų 51:9, Doktrinos ir Sandorų 63:17, Tikėjimo Teiginių 1:13.

Perskaitykite Patarlių 6:16–19. Aptarkite, kiek iš išvardytų nuodėmių yra susiję su nesąžiningumu. Padėkite šeimos nariams suvokti, kad beveik kiekvienos nuodėmės šaknys glūdi nesąžiningume ir kad, būdami nesąžiningi, jie negali gauti Evangelijos palaiminimų.

Pabrėžkite, kad kartais mes net nesuvokiame, kad esame nesąžiningi.

Prieš pamoką ant lapo parašykite „Nevogsi“ (Išėjimo 20:15). Įdėkite jį į voką. Šeimai pasakykite, kad turite žinią nuo Viešpaties. Tegu kas nors ją perskaito. Atkreipkite šeimos narių dėmesį, kad šis įsakymas, nors ir duotas labai seniai, yra skirtas kiekvienam iš jų dabar.

Drauge apmąstykite tokius gyvenimiškus pavyzdžius: Pabrėžkite, kad labai lengva surasti priežasčių ir pasiteisinimų, kurie neleis suvokti, kad iš tiesų vagiame.

 • Vyras iš darbo namo parsineša pašto ženklų, pieštukų ir sąvaržėlių. Jis teisinasi, kad vis vien jam moka mažiau, nei turėtų, ir niekas jų nepasiges.
 • Moteris nesąžiningai moka pajamų mokestį. Ji mano, kad mokesčių sistema yra nesąžininga.
 • Mergaitė ima smulkias monetas iš mamos piniginės ir perka saldumynus draugams. Ji teisinasi, kad mama nori, jog ji turėtų draugų.

Tegul šeimos nariai pamini dar kelis kitus atvejus, kai galime būti gundomi vogti net nelaikydami savęs vagimis.

Paprašykite kiekvieną šeimos narį papasakoti apie atvejį, kada jie nusprendė būti sąžiningi. Po to paprašykite papasakoti, kaip jie jautėsi. Papasakokite apie savo troškimą tapti dar sąžiningesniam visuose savo darbuose ir pakvieskite šeimos narius padaryti tą patį.


Vaišės: Obuolių pyragas traškia plutele

Ingredientai:

 • 4 obuoliai – griežinėliai be žievės ir sėklų,
 • 100 g rudo cukraus,
 • 140 g miltų,
 • 150 g cukraus,
 • 1 šaukštelis cinamono,
 • ¼ šaukštelio druskos,
 • 1 plaktas kiaušinis,
 • 2 šaukštai ištirpinto sviesto.

Gaminimas:

Įkaitinkite orkaitę iki 190°C. Apskritoje 22 cm skersmens kepimo formoje sumaišykite supjaustytus obuolius su rudu cukrumi. Dideliame dubenyje sumaišykite miltus, cukrų, cinamoną ir druską. Atskirai išplakite kiaušinį ir sumaišykite jį su ištirpintu sviestu. Visa tai įmaišykite į miltų mišinį. Gauta mase tolygiai padenkite obuolius.

Kepkite 30–40 minučių, arba kol viršus įgaus aukso spalvą ir taps traškus. Patiekite su ledais. 

Vaišės