Šeimos namų vakaro pamoka

Venkite nuodėmės

 | Idėjos pamokai | Mažesniems vaikams | Vyresniems vaikams

  

Giesmė: „Turiu dvi mažas rankeles“ (Vaikiškų dainelių knyga, p. 126: muzika, žodžiai)

Veikla

Karys

Dėžutės sienelėje iškirpkite skylę. Skylė turi būti tokio dydžio, kad pro ją vos pralįstų ranka. Dėžutėje padėkite kokį nors stambų daiktą, pavyzdžiui, žaislą arba vaisių. Leiskite kiekvienam dalyviui pamėginti daiktą ištraukti iš dėžutės. Atkreipkite dėmesį į tai, kad nepaleidę daikto jie negali išlaisvinti rankos. 

Dėžutė

Parodykite žaislinę beždžionę arba jos paveikslėlį ir papasakokite šią istoriją:

Grupelė vyrų išsiruošė į džiungles gaudyti beždžionių. Gaudyti beždžiones jie bandė įvairiausiais daiktais, tarp jų ir tinklais. Tačiau supratę, jog tinklai gali sužeisti tokias mažas būtybes, jie rado genialų sprendimą. Jie padarė daug dėželių su angomis, pro kurias beždžionės vos sugebėtų įkišti ranką. Dėželes jie išdėliojo po medžiais, o į kiekvieną dėželę įdėjo po beždžionių ypač mėgiamą riešutą.

Vyrams pasitraukus, beždžionės ėmė leistis iš medžių patyrinėti dėželių. Pamačiusios geidžiamus riešutus, jos kišo rankas, kad pasiimtų riešutus. Tačiau bandydama iš dėželės ištraukti ranką su sugriebtu riešutu beždžionė to padaryti nebegalėjo dėl savo kumštyje suspausto riešuto – kumštis tiesiog buvo per didelis.

Tuo metu iš pomiškio pasirodę vyrai beždžiones apsupo. Ir štai įdomus dalykas: Pamačiusios artėjančius vyrus beždžionės ėmė spiegti ir blaškytis nebežinodamos, kaip pabėgti; tai padaryti joms būtų buvę nesunku, tačiau nenorėjo paleisti savo riešuto, kad lengvai iš dėželių ištrauktų rankas ir taip pabėgtų. Vyrai jas lengvai sugavo (Teachings of Presidents of the Church: Spencer W. Kimball, Ch. 14: “Thou Shalt Have No Other Gods before Me”).

Paklauskite:

  • Kodėl beždžionės nepabėgo?
  • Kodėl jos negalėjo riešuto palikti dėželėje?
  • Ar jūsų gyvenime yra kažkas, ko niekada nepaliktumėte?

Pažymėkite, kad gyvenime turime vieną priešą, visuomet bandantį mus sugauti savo spąstais. Tai Šėtonas. Kartais klystame, kaip tos beždžionės. Įgiję geidžiamų dalykų galime nepanorėti jų paleisti, net jeigu juos turėdami prarastume didžiausią palaiminimą – amžinąjį gyvenimą su Dangiškuoju Tėvu ir Jėzumi Kristumi.

Aptarkite, kokius spąstus naudoja Šėtonas. Pavyzdžiui, galime pameluoti, kad gautume geidžiamą daiktą arba galime ką nors įskaudinti, kad pritaptume prie kitų, arba galime nelankyti bažnyčios susirinkimų, kad laiką leistume kur nors kitur, ir t.t. Tegul kiekvienas šeimos narys pamini po vieną nuodėmę, galinčią mus paveikti. O tuo tarpu tegul įkišę ranką į dėžutę laiko sugniaužę žaislą ar vaisių. Paaiškinkite, kad jei norime ranką ištraukti iš dėžutės, turime atgailauti ir pataisyti savo elgesį (tegul šeimos narys paleidžia iš rankos daiktą dėžutėje ir iš jos ištraukia savo ranką).

Paliudykite, kaip svarbu vengti nuodėmės ir sekti Viešpaties patarimais.

Spalvinimo puslapis (Atsisiųskite PDF):

Beždžionėlės ant palmės

Vaišės: Tešloje kepti persikai

Ingredientai:

  • 1 didelis indelis (800 g) nusausintų konservuotų persikų griežinėlių,
  • 220 g ištirpinto sviesto,
  • 400 g cukraus,
  • 250 g miltų,
  • 480 ml pieno,
  • 2 šaukšteliai kepimo miltelių.

Gaminimas:

Įkaitinkite orkaitę iki 175°C. Nusausintus persikus sudėkite į 22x33 cm kepimo indą. Ant persikų užpilkite ištirpintą sviestą. Sumaišykite cukrų, miltus, pieną ir kepimo miltelius į vieną masę. Užpilkite ją ant persikų ir sviesto. Kepkite 30­–45 minutes, kol viršus įgaus šviesiai rudą aukso atspalvį ir krašteliai taps traškūs (inde iš ketaus tai gali užtrukti ilgiau).

Vaišės