Šeimos namų vakaro pamoka

Suprasti kitokius nei mes

 | Pamokos idėjos | Mažesniems vaikams | Vyresniems vaikams

  

Giesmė: „Visada teisingai elgtis rinkis“ (Giesmės, 134: muzikažodžiai)

Veikla

Angelas
JUostrelės

Iš anksto iš popieriaus iškirpkite dvi vienodas lenktas juosteles. Jos turi būti vienodo pločio per visą ilgį ir lenktos. Sudėkite tas juosteles vieną virš kitos, štai taip:

Žemiau esančioji atrodys didesnė. Šeimos narius paprašykite parodyti, kuri yra didesnė. Sukeiskite juosteles vietomis ir vėl paklauskite. Galiausiai sudėkite jas vieną ant kitos, kad būtų aišku, jog jos vienodos.

Paaiškinkite, kad žmonės ne visada viską mato, kaip iš tiesų yra, o Dievas mato. Žiūrėdamas į Savo vaikus Jis mato juos tokius, kokie jie iš tiesų yra. Dangiškajam Tėvui visi vienodai svarbūs, nors jie ir atrodo skirtingi. Jis mato tikrąją jų vertę ir jų tikrus skirtumus, ir išvaizda Jo neapgauna. Perskaitykite 1 Samuelio 16:7.

Paklauskite:

  • Ką dažnai jaučia žmonės, sutikę žmogų, kuris yra kitoks nei jie – kitaip atrodo, kalba arba juda?

Galite pastebėti, kad kartais žmonės jaučiasi susierzinę, sumišę ir nori atsiriboti. Aptarkite, kodėl taip atsitinka. Paklauskite:

  • Kaip galime pakeisti savo požiūrį į tokius žmones?

Paaiškinkite, kad vienas iš geriausių būdų pamėginti suprasti kitą žmogų – tai įsivaizduoti save jo vietoje. Ant lapelių užrašykite po vieną iš žemiau pateiktų žodžių arba frazių ir sudėkite lapelius į dubenėlį: „pabėgėlis“, „prikaustytas prie neįgaliojo vežimėlio“, „neregys“, „kurčias“, „protiškai atsilikęs“, „naujas bažnyčios narys iš kitos šalies“ ir „vienišas pagyvenęs žmogus.“ Jei norite, galite pridėti kitų frazių. Tegu kiekvienas šeimos narys iš dubenėlio paima po lapelį ir, kiek pagalvojęs, papasakoja apie lapelyje apibūdintą asmenį. Šeimos nariai turėtų pasitelkti vaizduotę ir pasistengti įvardyti problemas, su kuriomis minėtas žmogus gali susidurti kiekvieną dieną ir kaip jis norėtų, kad kiti elgtųsi su juo. Tai aptarinėdami padėkite vienas kitam. Jei žinote nepaminėtą problemą arba sprendimą, paminėkite tai. Jei šeimoje per mažai narių, kad aptartumėte visus atvejus, galite pakalbėti bendrai apie juos visus.

Paprašykite šeimos narius rasti pavyzdžių, kai Jėzus arba Jo mokiniai parodė supratimą ir užuojautą tiems, kurie buvo kitokie. Galite pasirinkti vieną ar kelias iš šių eilučių ir pasiūlyti jas aptarti: Luko 19:1–7 (Zachiejus), Mato 15:21–28 arba Morkaus 7:25–30 (kanaanietė), Jono 4:5–26 (samarietė), Apaštalų darbų 10:1–34 (Kornelijus ir Petro regėjimas), Luko 14:12–14 (Jėzus moko apie šabą ir negalių varginamus žmones), 3 Nefio 17:6–9 (Jėzus išgydo negalių varginamus nefitus). Aptarkite pasirinktus pavyzdžius ir kaip šeimos nariai galėtų jais sekti savo gyvenime.

Pakalbėkite, kaip kitokiems nei mes žmonėms galime parodyti meilę ir palankumą.

Paklauskite:

  • Ar jūsų kaimynystėje gyvena kas nors, kam reikia jūsų meilės ir draugystės?

Paskatinkite šeimos narius įdėti daugiau pastangų sekant Gelbėtojo nurodymais ir elgiantis su kitais taip, kaip norite, kad su jumis būtų elgiamasi.


Vaišės

Vaišės. Blyneliai

  • 3 kiaušiniai,
  • 1 šaukštas cukraus,
  • 3 šaukštai natūralaus jogurto,
  • 300 ml pieno,
  • 320 g miltų,
  • 120 ml verdančio vandens.

Suplakite kiaušinius, jogurtą ir pieną. Supilkite miltus į didelį dubenį, suformuokite jų centre duobutę. Į vidų supilkite skystą masę. Supilkite vandenį. Gerai išmaišykite. Suplakite iki vientisos masės. Semkite šaukštu ir kepkite aliejuje iki auksinio atspalvio.