Šeimos namų vakaro pamoka

Suprasti kitokius nei mes

 | Pamokos idėjos | Mažesniems vaikams | Vyresniems vaikams

  

Giesmė: „Aš bendrausiu su tavim“ (Vaikiškų dainelių knyga, p. 78: muzikažodžiai

Veikla

Vaikai

Prieš pamoką pasiruoškite 5 arba 6 spalvotus lapelius. Pasirinkite vaikų mėgstamas spalvas.

Pasiruoškite raiščių akims ir ausų kištukų (arba vatos), kad pakaktų kiekvienam šeimos nariui. Taip pat pasiimkite kumštinių pirštinių, kojinių, ar ko nors, kas tiktų užmauti vaikams ant rankų.

Paskleiskite lapelius ant stalo, kad visi juos matytų. Paklauskite:

  • Kaip manote, kuri iš šių spalvų yra geriausia?
  • Kuri spalva yra blogiausia?

Paaiškinkite, kad nėra blogų arba gerų spalvų. Jos tiesiog skirtingos. Spalvų įvairovė pasaulį padaro gražų. Žmonės taip pat yra skirtingi.

Kartu su šeima aptarkite, kaip vienas nuo kito skiriasi jūsų šeimos nariai – plaukų ir akių spalva, amžiumi, ūgiu ir charakterio bruožais. Paklauskite:

  • Kaip dar skiriasi žmonės? (Rase, kultūra, protiniais ir fiziniais sugebėjimais.)

Paeiliui užriškite kiekvienam akis ir paprašykite atlikti kokius nors darbus, pavyzdžiui, paimti kitame kambaryje esančią knygą arba nueiti atsigerti vandens. Po to pasikalbėkite su šeimos nariais, kaip jie jautėsi negalėdami matyti to, ką daro.

Paaiškinkite, kad kartais net paprasti darbai sunkiai sekasi tiems, kurie turi įvairių negalių. Užmaukite vaikams kumštines pirštines ir paprašykite juos užsirišti batų raištelius arba užsisegti sagas. Paklauskite, kaip jie jautėsi, kai toks paprastas darbas tapo toks sudėtingas, ir kaip jie pasijautė, kai pagaliau tai pavyko.

Užkimškite vaikams ausis, kad jie trumpam galėtų patirti, kaip jaučiasi kurtieji. Pašnibždomis duokite jiems tokius nurodymus, kaip, pavyzdžiui, pereiti per kambarį ir paliesti sieną. Pasakykite tai nežiūrėdami į juos arba beveik nejudindami lūpų. Jei jie nesureaguos, prašymą pakartokite prieš tai atkreipę jų dėmesį ir kalbėkite garsiau, aiškiai judindami lūpas. Paklauskite, ko tai juos pamokė apie bendravimą su kurčiaisiais ar turinčiais klausos sutrikimų.

Suvaidinkite, kad esate iš tolimos šalies ką tik atsikraustęs kaimynas. Jums viskas yra nauja. Jūsų oda yra kitokios spalvos. Nesate įpratęs valgyti tokio maisto, kokį galima nusipirkti čia. Visi kalba jums nesuprantama kalba.

Dabar, kai išmėginote kai kuriuos sunkumus, su kuriais susiduria kitokie žmonės nei jūs, aptarkite kartu su šeima, kaip galėtumėte tiems žmonėms parodyti savo meilę ir supratimą. Daugelyje kaimynysčių gyvena skirtingų žmonių. Kartu su šeima aptarkite, kas yra jūsų kaimynai ir kam iš jų reikia meilės ir supratimo.

Atminkite, kad neįgalieji paprastai stengiasi patys rūpintis savimi tiek, kiek pajėgia. Jie nenori, kad dėmesys būtų telkiamas į jų negalią. Nerodykite jiems per daug ypatingo dėmesio, bet būkite draugiški, paslaugūs ir parodykite palaikymą.


Vaišės

Vaišės. Blyneliai

  • 3 kiaušiniai,
  • 1 šaukštas cukraus,
  • 3 šaukštai natūralaus jogurto,
  • 300 ml pieno,
  • 320 g miltų,
  • 120 ml verdančio vandens.

Suplakite kiaušinius, jogurtą ir pieną. Supilkite miltus į didelį dubenį, suformuokite jų centre duobutę. Į vidų supilkite skystą masę. Supilkite vandenį. Gerai išmaišykite. Suplakite iki vientisos masės. Semkite šaukštu ir kepkite aliejuje iki auksinio atspalvio.