Šeimos namų vakaro pamoka

Kaip visuomet atminti Gelbėtoją?

Idėjos pamokai | Mažesniems vaikams | Vyresniems vaikams


Daina: „Jeigu Viešpats čia stovėtų“ (Vaikiškų dainelių knyga, p. 142: muzikanatos)

Veikla

Gelbėtojas

„Jeigu jūs visuomet mane prisiminsite, mano Dvasia bus su jumis.“

3 Nefio 18:7

Pamoką pradėkite žaidimu. (Prieš pamoką pagaminkite 10–20 porų kortelių su identišku paveikslėliu kiekvienoje poroje.) Sumaišykite korteles ir užverskite. Paeiliui kiekvienas žaidėjas traukia po dvi kortas, stengdamasis ištraukti dvi vienodas. Jei kortos yra vienodos, tai jis jas pasiima ir vėl traukia kitas dvi kortas, stengdamasis ištraukti dvi vienodas. Jei jos yra ne vienodos, kortas reikia užverstas grąžinti į jų vietas. Kitas žaidėjas vėl traukia dvi kortas, stengdamasis ištraukti dvi vienodas. Žaiskite, kol bus ištrauktos visos vienodos kortų poros. Laimi daugiausiai vienodų porų surinkęs žaidėjas. Galite žaisti kelis kartus.

Tokį žaidimą galite rasti ir internete. Pavyzdžiui, galite pasinaudoti šia nuoroda.

Baigę žaisti paklauskite:

  • Kas jums padėjo rasti tinkamas korteles? (Prisiminėte, kur jas matėte.)
  • Kaip vyktų žaidimas, jei nepasitelktumėte atminties rasti tinkamas korteles? (Jai žaistumėte vienas, žaistumėte ilgiau, pasikliaudamas tik sėkme. Jei žaistumėte su kitais, pralaimėtumėte prieš pasitelkusius atmintį.)

Paaiškinkite, kad savo gyvenimą galime palyginti su ilgai trunkančiu žaidimu, kur kiekvienai gyvenimo situacijai turime parinkti tinkantį sprendimą. Paklauskite:

  • Ką turime prisiminti, norėdami gyvenime priimti teisingus sprendimus?

Šeimos nariai gali pateikti skirtingus atsakymus. Visus juos priimkite. Tada iškelkite Jėzaus Kristaus paveikslėlį ir pasakykite, kad ypač svarbu atminti mūsų Gelbėtoją Jėzų Kristų. Paklauskite:

  • Kaip Jėzaus Kristaus atminimas padeda gyvenime priimti teisingus sprendimus?

Atsakymus užrašykite. Padėkite šeimos nariams paminėti tokias priežastis prisiminti Jėzų Kristų

  1. Jis mato viską ir viską žino. Galime prisiminti prašyti Jį patarimo.
  2. is tobulai nugyveno gyvenimą. Galime prisiminti jo darbus ir sekti Jo pavyzdžiu.
  3. Jis mokė mus Evangelijos ir davė mums įsakymus. Galime prisiminti Jo mokymus ir įsakymus ir taip žinosime, kaip elgtis bet kokioje situacijoje.
  4. Jėzus sakė: „Jeigu visuomet prisiminsite mane, mano Dvasia bus su jumis.“ (3 Nefio 18:11). Ir, kai reikės priimti sprendimus, Jo Dvasia ves mus ir siųs gerus jausmus ir dorus troškimus.

Aptarkite, kas jums padeda prisiminti Jėzų. Galimi tokie atsakymai: Raštų skaitymas, malda, sakramento priėmimas, pamokos Bažnyčioje, Kalėdų ir Velykų šventimas.

Šeimos nariams priminkite pamokos pradžioje sudainuotą dainelę. Galite ją dar kartą sudainuoti. Paklauskite:

  • Ko ši dainelė moko mus apie Gelbėtojo atminimą?

Pabrėžkite, kad prisimindami Gelbėtoją galime jausti, kad jis yra šalia ir padeda būti geriausiems, kokie tik galime būti.

Paliudykite apie svarbų Gelbėtojo vaidmenį mūsų gyvenime.

Papildomas patarimas

Kartu su šeima aptarkite būdus, kaip jie gali parodyti, kad kasdieniuose darbuose, pasirinkimuose, kalboje ir elgesyje su kitais bei draugais jie atsimena Gelbėtoją.

Sudarykite lentelę su šeimos narių vardais kairiajame stulpelyje ir užrašu „prisiminiau“ dešiniojo viršuje. Per kitą savaitę, kai tik kuris nors šeimos narys praneš, kad prisiminė Gelbėtoją, galės užklijuoti žvaigždutę arba kitaip pažymėti šalia savo vardo.

Pasiūlykite vaikams pasinaudoti tokiu priminimu, padėsiančiu jiems per sakramentą galvoti apie Gelbėtoją.

Atsisiųskite ir atspausdinkite čia pateiktus lapus, iškirpkite du apskritimus ir pritvirtinkite juos prie kartono. Apskritimą su iškirpta dalimi uždėkite ant kito apskritimo. Abu apskritimus per centrą perverkite smeigtuku. Viršutinį apskritimą pasukite, kad iškirptoje ertmėje pasimatytų paveikslėlis. Aptarkite, ką jis vaizduoja.

Ratas

Vaišės: Pieniškas vaisių kokteilis

Į plaktuvą įdėkite šaldytą bananą ar bet kokį kitą mėgstamą vaisių. Įpilkite pieno. Didžiausiu greičiu suplakite iki putų. 

Vaišės